مارک زاکربرگ در جریان جلسه‌ی پرسش و پاسخ، با سوال بسیار جالب توجه یکی از حضار روبرو شد.
📚@sokhanann📚
یقینا تا کنون بارها دیده‌اید، زاکربرگ هر روز از یک نوع لباس استفاده می‌کند که شامل یک تی‌شرت خاکستری و شلوار جین آبی رنگ است. سوال مورد نظر نیز در همین مورد بود. یکی از حضار در این جلسه به این موضوع اشاره کرده که چرا زاکربرگ هر روز از یک نوع لباس تکراری استفاده می‌کند؟

زاکربرگ با شنیدن این سوال، روی خود را به سوی شریل سندبرگ، مدیراجرایی فیس بوک کرد و از وی خواست تا تایید کند که زاکربرگ فقط یک دست لباس نداشته و برای مثال از همین تی ‌شرت خاکستری، تعداد بسیار زیادی را در کمد خویش دارد که هر روز یکی از آن‌ها را بر تن می‌کند. اما باز هم این سوال مطرح می‌شود که چرا وی تنوع لباس نداشته و هر روز همان ترکیب رنگ از تی‌شرت و شلوار و کفش دیروزی را بر تن می‌کند.

زاکربرگ به این موضوع اشاره کرده که علاقه‌ای برای صرف انرژی به منظور انتخاب لباس و وقت گذاشتن روی این موضوع ندارد.

وی در این مورد چنین اظهار نظر کرده است:

من سعی می‌کنم تا زندگی خود را از شر تصمیم‌گیری در موارد متعدد خلاص کنم تا اینکه بتوانم تمام انرژی و وقت خود را برای پیشبرد فیس‌بوک متمرکز کنم.
مارک زاکربرگ تنها فردی نیست که چنین سیاستی را در زندگی خود در پیش گرفته است. شماری از افراد موفقی که می‌شناسیم، چنین روشی را برای لباس پوشیدن انتخاب کرده‌اند که
از این جمله می‌توان به استیو جابز نیز اشاره کرد.

استیو جایز
لباس ثابت روزانه: یقه اسکی مشکی، شلوار جین آبی رنگ و کفش ورزشی سفید رنگ

مدیرانی که دنیا را تغییر می دهند حتما و یقینا به درجه ای از اعتماد به نفس و عبور از خود می رسند که به چیزی فراتر از امور جزئی همچون انتخاب نوع پوشش و زرق و برق و.. می اندیشند.
آنها به آینده شرکت خود و آینده جهان می اندیشند و برای آن برنامه ریزی می کنند.

آلبرت اینیشتین نابغه فیزیک نیز که جهان را تغییر داد همواره یک نوع خاص و ساده از لباس برتن می کرد.
📚@sokhanann📚